Formula Formis - Calcit Volley 0:3

objavljeno dne: 28.03.2018

Na drugi tekmi polfinala državnega prvenstva za ženske so morale odbojkarice Formule Formisa še drugič priznati premoč Calcit Volleyju. Kamničanke so bile tokrat boljše z 0:3 (-15, -22, -19) in si tako priigrale uvrstitev v finale državnega prvenstva.

Večnamenska dvorana Hoče, gledalcev 200, sodnika Bernard Valentar (Prevalje), Boris Skudnik (Mežica), stranski sodnici: Alja Polner, Špela Bezjak, delegat kontrolor OZS: Branko Maček

Formula Formis: Pehnec 3, Sešel, Vrbanc 4, Tupikina 4, Bavdaž 4, Bukovec, Zdovc-Sporer, Kotnik 4, Pravdič, Eržen 10, Štern, Pajnik

Calcit Volley: Grudina 12, Kostič, Frantti 15, Mihevc 7, Blažič, Mihalinec 7, Zatkovič, Zaplotnik, Pogačar, Brčič 3, Mijoč 14, Janežič, Jerala

S prvo točko so tekmo otvorile Calcitovke, glasni in usklajeni navijači pa so Formiskam pomagali prevzeti vodstvo pri drugi točki. Obe ekipi sta se enakovredno kosali vse do rezultata 4:4 potem pa je Calcit povedel za 2 točki. Na prvi tehnični premor so igralke odšle pri rezultatu 8:5 za Calcit. Ker pa so po njem gostje še povečale prednost, kar za 4 točke, je trener Formisk zahtevel pol minute odmora. Po vodstvu nasprotnic za 6 točk, so Formiske z asom Ane Pehnec zmanjšale zaostanek na 5 točk. Tudi v drugi tehnični premor so igralke stopile z vodstvom Calcitovk, le da tokrat za 5 točk (11:16). Gostje so vodstvu dodale še 2 točki in to je bil razlog za zahtevo pol minutnega odmora domačega trenerja. Čeprav so se Formiske zelo borile, si prvega niza žal niso mogle izboriti. Niz so zmagale Calcitovke, s prednostjo desetih točk, torej pri rezultatu 25:15.

Med odmorom sta se gledalcem v dvorani predstavili številčni selekciji Mini in Mala Formis, ki že vrsto let odlično nastopata v državni ligi.

Drugi niz se je začel z vodstvom Formisk, gostje pa so jih kmalu dohitele, seveda pa borbeni duh domačih tega ni dopustil, zato so gostiteljice povedle za 4 točke. Zaradi nenadnega vodstva domačink je trener ekipe Calcit Volley, Gregor Rozman, zahteval polminutni odmor. Formiske so vodile za 3 točke, ko so jih njihove nasprotnice počasi začele dohitevati. A domačim je bilo vodstvo treh točk dovolj, da so pri rezultatu 8:5 ponosno odšle na drugi odmor. Kmalu so Rogožanke vodstvo povečale s 3 na 6 točk, česar več gostje niso dopustile in naskok tekmic zmanjšale za tri točke, ko je trener Matevž Kamnik zahteval pol minute premora. Pri rezultatu 15:11 za Formis je Rozman Katjo Mihalinec zamenjal s Pio Blažič. Pri 16. točki je Calcitovkam uspelo izenačiti in tudi povesti za dve točki, z odličnimi servisi Tine Grudine. Domačinke so se zbrale in pri 18. točki izenačile, a so gostje spet povedle za tri točke, ko je domači trener menjal Ano Sešel z Valentino Vrbanc. Calcitovke so še naprej vodile in tudi povečevale svojo prednost do zaključka niza pri 25:22.

Tretji niz se je začel tako kot prvi; z vodstvom gostij, le da so tokrat povedle za dve točki. Formiske so takoj izenačile in povedle za 3 točke, zaradi prednosti domačink je trener Calcita zahteval pol minute premora. V tretjem nizu so na prvi tehnični premor odšle domačinke, s tremi točkami naskoka. Na deveti točki je Calcitovkam le uspelo izenačiti, česar gostiteljice niso dopustile in so takoj povedle. Na enajsti točki je sledilo še eno izenačenje, po katerem pa so povedle Kamničanke in Kamnika prisilile v prekinitev. Calcitovke so igrale suvereno in vodstvo do 2. tehničnega odmora povečale na 3 točke. Pri rezultatu 20:15 za gostje je domači trener še enkrat poklical igralke na klop za kratek posvet, kar se je, zelo kratkotrajno obrestovalo, a je Tupikina dobljeni servis nasprotnicam podarila s predolgo žogo.

Mnogo manj razpoložene domačinke, kot so bile v soboto na 1. tekmi polfinala, so v končnici 3. niza sicer zmanjšale razliko, a jim rezultata ni uspelo obrniti v svoj prid, tako da so tekmo izgubile s 3:0. Vsekakor pa si obe ekipi zaslužita čestitke za borbenost in željo po zmagi, ki so jo pokazale na igrišču.

Gregor Rozman, Calcit Volley: »Izredno napeta in težka tekma. Glede na to, da smo prvo tekmo doma zmagali tudi s kančkom sreče, smo pričakovali težko tekmo in to se je tudi zgodilo. Čeprav rezultat kaže na dokaj gladko zmago, ni bilo tako. Ker je Formis igral doma, ker je Formis izredno kvalitetna ekipa. To smo videli že na prvi tekmi, tako da sem presrečen, da so punce odreagirale in odigrale korektno tekmo.«

Matevž Kamnik, Formula Formis: »Moram reči, da me je tale tekma kar skrbela. Po prvi sobotni tekmi, kjer so punce res dale vse od sebe in tam so nam zmanjkale tiste izkušnje, zrelost, to pa se je pokazalo tudi danes. Res, da smo »resetirali« glavo, ampak s takšnimi nasprotnicami, ki »stiskajo« od začetka do konca, tudi kadar si v vodstvu, je težko.«

avtor: Špela Pehant