Formula Formis - Roto Kema Puconci 3:0

objavljeno dne: 10.03.2018

Odbojkarice Formule Formis so na prvi tekmi četrtfinala slovenskega prvenstva, s 3:0 (13, 12, 21) v nizih, odpravile ekipo Roto-Kema Puconci.

Večnamenska dvorana Hoče, gledalcev 150, sodnika: Dejan Jovanovič, Dejan Perčič; Linijska sodnika: Andreja Kogelnik, Simon Križman; Delegat: David Gril

Formula Formis: Pehnec 3, Sešel 1, Vrbanc 11, Tupikina 11, Bavdaž 5, Pajnik, Bukovec, Zdovc-Sporer, Kotnik 3, Pravdič, Eržen 11, Štern

Roto Kema Puconci: Ajnihar 1, Kovač Sarčevič 2, Svetanič, Vinkovič 4, Škraban 12, Oletič D. 4, Oletič M., Pintarič, Šadl, Kovač 7, Kuhar, Gjergjek, Mikl

Tekmo so s prvo točko otvorile Formiske, a so jih gostje takoj z drugo dohitele in tudi povedle. Do četrte točke so se izmenjavale v vodstvu, nato so domače povedle za kar 4 točke in sledil je prvi tehnični premor. Tudi v drugi tehnični premor so s prednostjo odšle Formiske, le da v tega s kar 10 točkami prednosti. Po premoru so igralke Roto Keme Puconci zamenjale Nino Kovač z Zarjo Sarčevič Kovač. Ker pa se je po menjavi vodstvo Formisk zmanjšalo iz 11 točk na 9 točk prednosti, je njihov trener, pri rezultatu 19:10, zahteval tehnični premor. Z rezultatom 25:13 v korist domačink se je končal prvi niz.

Drugi niz se je začel tako kot prvi, z vodstvom domačink, ki so zaporedoma povedle kar za štiri točke. V prvi tehnični premor so s prednostjo 5 točk odkorakale Formiske. Gostje iz Puconcev so se trudile, da bi se približale domačinkam, a so le te igrale zelo zbrano in požrtvovalno in vedno znova dobile servis nazaj. Pri drugem tehničnem premoru je bil rezultat 16:7 za ekipo Formula Formis.  Za vodstvo 19:8 je zabila Teja Bavdaž, potem pa so Formiske s servisom v mrežo 9. točko podarile nasprotnicam. Po 20. točki se je trener Formisa odločil, da da priložnost tudi mlajšim igralkam in v igro poslal Pravdičevo, Šternovo in Bukovčevo. Te so, z ostalimi soigralkami v polju, suvereno popeljale niz do zaključka in Formiske so zmagale 25:12.

Tudi v tretjem nizu so si prvo točko priborile Formiske in povedle kar za 4 točke, ko so gostje zahtevale prvi polminutni odmor. Formiske so povedle še za dve točki, ko so jih njihove nasprotnice počasi začele dohitevati. Ob prvem tehničnem premoru je bil razultat 8:4 za Formis. Predah je gostjam koristil, saj so osvojile 5. točko, potem pa servirale predaleč. Domačinke so danes igrale zelo disciplinirano, odlične so bile v vseh segmentih igre.  Tudi gostje so v tem nizu pokazale izjemno borbenost in požrtvovalnost. Rezultat ob drugem tehničnem premoru je bil 16:11 za domačinke. Trener Kamnik je pri rezultatu 18: 12 namesto Erženove v igro poslal Ano Sešel, pri rezultatu 22:15 pa je ponovil potezo iz drugega niza in dal priložnost Bukovčevi ter Pravdičevi pri 22:17 Šternovi, pri rezultatu 23:17 pa Zdovc Sporerjevi. Tretji niz so Formiske dobile s 25:21.

Izjavi:

Angelina Ajnihar, odbojkarica Roto-Kema Puconci: »Poraz je dokaz več, da ženska odbojka temelji na sprejemu servisa, danes je bil na strani Formule Formis. Treba je čimprej pozabiti današnji poraz in analizirati tekmo in se v sredo braniti.«

Ana Pehnec, odbojkarica Formule Formis: »Zadovoljni smo z zmago. Sploh zdaj v odločilnih bojih, ko gre na izpadanje, šteje zgolj in samo zmaga. V sredo je že nova tekma, tako da je treba sedaj to zmago prespat in jo v sredo potrdit.«

avtor: Špela Pehant