Šempetranom naslov pri dečkih

objavljeno dne: 30.05.2016

Maribor, 29.05.2016 - V športnem centru Draš v Mariboru je potekal finalni turnir za starejše dečke. Na polfinalnih turnirjih so si nastop v finalu zagotovile ekipe KEKOOprema Žužemberk, SIP Šempeter, BenQuick Volley in domača ekipa Maribor SGD Strdin.
Prvo polfinalno srečanje med OK Maribor SGD in gosti iz Žužemberka so boljše odprli domačini z
dobrim servisom in igro preko srednjih blokerjev. Dolga serija dobrih servisov Jara Vezjaka je
pomagala mariborčanom do sproščene igre in dobili so niz z rezultatom 25:11.
Drugi niz je potekal v izenačeni igri po nekaj nepotrebnih napakah na obeh straneh do rezultata
14:14. V nadaljevanju pa boljša igra Maribora v bloku in napake Zužemberčanov. Drugi niz se je
končal z rezultatom 25:22.

Druga polfinalna tekma je pokazala podobno sliko samo , da so bili Šempetrani še bolj prepričljivi.
Z neobranljivimi servisi in hitro igro v protinapadih so v prvem nizu popolnoma demoralizirali
igralce Logatca. Drugi niz so veliko bolj sproščeno igrali Benqukovci , Šempetrani so jim pomagali z nekaj
neodločnimi potezami in rezultat je bil okoli 16 točke še izzenačen. V končnici pa spet pritisk
Sipovcev in dvomi o finalistu so se hitro zaključili.

V tekmi za tretje mesta sta se srečala nasprotnika iz zahodne predtekmovalne skupine. Po
rezultatih je bil favorit Žužemberk. Otvoritev tekme pa je pokazala popolnoma drugačno sliko.
Logatčani niso izgubili veliko energije v polfinalu in dejstvo, da so takoj igrali naprej jim je verjetno
pomagalo. Bili so dobro ogreti od polfinala in so za razliko od dolencev začeli zelo navdahnjeno in
motiviramo. V igri je medalja. Igralci Kekoopreme nikakor niso uspeli vspovstaviti svoje igre in
prisotna je bila nervoza. Šele proti koncu prvega niza so se kazali obrisi neke boljše igre
Žužemberčanov, kar pa je bilo veliko prepozno. V drugem nizu pa obrnjena slika in Kekooprema izzenačuje na 1:1. Dolenjci so svoj pohod iz drugega niza nadaljevali in ni se jih dalo več ustaviti. Dokaj prepričljivo so dobili tretjega in medalja je bila pod streho.

V velikem finalu sta se srečali dve najboljši ekipi pri starejših dečkih Šempeter in domačini OK
Maribor. Tekmo so pričeli bolje Šempetrani in z mini serijo Udriha na servisu povedli 4:1. Gostje so
nadaljevali z dobrimi servisi in še povišali vodstvo na 7:3. Mariborčanom je uspelo strniti svoje
vrste in z nekaj dobrih obramb in dobrimi servisi Koširja zmanjšali razliko na 10:9, z neubranljivim
servisom Hafnerja pa celo izenačili na 11ti točki. Ob dobrem servisu Hafnerja in napako
Šempetranov v napadu pa povedli 12:11. Z dvema as servisoma je Udrih poskrbel za prednost
dveh točk Šempetranov vendar so Mariborčani hitro odgovorili in rezultat izenačili na 15. Z nekaj
napakami so Mariborčani poskrbeli da so spet zaostajali za tri točke (19:16) , kar je primoralo
domačega trenerja da pokliče prvo polminutno prekinitev . Z zelo razpoloženim organizatorjem
igre Marovtom in odlično igro v napadu Udriha so Šempetrani povedli 21:17 in primorali trenerja
Možiča da pokliče drugi polminutni odmor. Vendar prednost je zrasla na 23:17. Manjša
koncentracija Šempetranov in dobra igra blok –obramba je vrnila Maribor med žive in znižali so
rezultat na 23:20, vendar je nepotrebna napaka na servisu Hafnerja oddaljila Maribor od misli po
osvojitvi prvega niza ki so ga dobili Šempetrani 25:22 .
Drugi set se je pričel v borbi za vsako točko in igra je potekala tudi v tej smeri . Vodstvo sta si
izmenjevali obe ekipi vendar ne več kot za eno točko . Nekaj slabših sprejemov Šarkezija in Bračka
pa so hitro izkoristili gostujoči igralci in povedli 11:7 , kar je botrovalo prvemu polminutnemu
odmoru Možiča. Odmor se je obrestoval in domačini so hitro prišli do dveh točk in znižanja
rezultata na 11:9 , na kar pa je takoj odreagiral trener Šempetra Cilenšek s svojo polminutno
pavzo. Le ta se mu je obrestovala kajti z nekaj dobro odmerjenimi servisi in slabšim sprejemom
Možiča ,Bračka in Šarkezija, ter posledično lažjim delom v obrambi ter učinkovitim napadom prišli
do razlike 16:11, kar je pomenilo da mora trener Možič poseči po drugem polminutnem odmoru.
Nadaljevanje niza je potekalo v boju točka za točko in ohranjanje razlike 45
točk v korist Šempetra. Pri rezultatu 19:16 pa je trener Cilenšek pozval polminutni odmor da umiri svoje fante pred končnico seta. To mu je tudi uspelo in Udrih je z asom zaključil drugi set 25:20 .
Tretji set so bolje pričeli Mariborčani in povedli 4:2, gostujoči trener je takoj odreagiral z
polminutnim odmorom, ki pa ni prinesel želenega efekta , še več z dobrimi servisi in čvrstim
blokom so Mariborčani povedli 8:3. Še en odmor je pozval trener Šempetra Cilenšek vse v nameri
da čim bolj umiri svoje varovance. To mu je delno tudi uspelo saj so znižali rezultat na 11:9 ,kar pa
ni bilo najbolj všeč trenerju domačih Možiču zato je tudi on poklical svoj prvi polminutni odmor.
Tudi on je imel dober občutek ,kajti kar hitro so Mariborčani povišali vodstvo na 16:9. Točka ki je
sledila je odločila ta set in tudi tekmo. Po uspešnem bloku Jara Vezjaka, ki bi prinesla točko
Mariboru in vodstvo 17:9 , je drugi sodnik piskal dotik mreže v bloku in točka je pripadla
Šempetru. Rezultat se je glasil 16:10 in na servis je odšel igralec Šempetra Udrih. Z osmimi
neubranljivimi servisi je popolnoma razorožil Mariborčane in poskrbel za vodstvo Šempetra 19:16.
Po tem šoku se Mariborčanom več ni uspelo pobrati in ogrozit Šempetranov in z zgrešenim
servisom Hafnerja ( 25:22) se je slavje Šempetranov lahko začelo

avtor: OK Maribor