Vital - Aliansa 2:3

objavljeno dne: 22.02.2014

Ljubljana, 22. februarja (STA) - Odbojkarice Vitala v tekmi 5. kroga 1. DOL za ženske izgubile proti Alians z 2:3 (-20, 23, -21, 23, -15).

ŠD Galjevica, gledalcev 50, sodnika: Pevc (Škofja Loka), Kern (Kranj).
Vital: Janežič 1, Pene 20, Vogrič 15, Handanovič 15, Jeršan, Đukić, Crnjac 3, Turk 11, Mijoč 8, Jovič 1.
Aliansa: Lakovšek 12, Tanasković 2, Hren 4, Šega, Napotnik, Udrih 12, Petranovič 12, Žnidar 15, Hren 11, Borse.

Zmaga je Aliansi prinesla drugo mesto v zeleni skupini, na katerem je zamenjala prav tokratne tekmice iz Ljubljane. Na spodrsljaj Šempetrank so upale igralke Zgornje Gorenjske, ki bi s tem ohranile možnosti za obstanek v prvoligaški druščini, a so izbranke Bena Božiča svoj del naloge opravile, čeprav so za zmago potrebovale pet nizov.

Aliansa je tekmo začela dobro, vodila vse od začetka, vitalovke pa so jih ujele ter prehitele pri 12:11. To ni zmedlo gostij, ki so po tem rezultatu znova prešle v vodstvo, v zaključku prednost zadržale ter prišle zmage v nizu. Ljubljančanke so na začetku drugega niza vodile za točko, gostje pa so po 5:4 dosegle tri zaporedne točke. Ljubljančanke so rezultat spreobrnile in si nabrale tri točke zaloge (11:8). Aliansa se je vrnila, izenačila na 14. in nato 17. točki ter povedla (20:18). Igralke gostujoče trenerke Ane Oblak so izid poravnale na 22. točki, si pri 24:23 priigrale zaključno žogo te jo izkoristile za 1:1 v nizih.

Aliansa je tretji niz vodila vse od začetka. Več kot točke zaloge si ni uspela priigrati, po 10:9 pa jim je uspel niz 7:1. Domačinke so se počasi približevale, bližje kot na tri točke zaostanke pa vendarle niso zmogle. V četrtem nizu so Ljubljančanke po 4:4 vodile za dve ali tri točke, Šempetranke pa se niso dale ter jih ujele na 18. točki. V končnico so domače odbojkarice krenile s prednostjo dveh točk, ki so jih zadržale ter izsilile peti niz.

V njem so bila gostje nekoliko boljše, za tri točke pa vodile do 9:9. Znova so si priigrale dve točki prednosti, ki jih niso zapravile ter osvojile dve točki.