Kema Puconci - Go Volley 3:1

objavljeno dne: 22.02.2014

Puconci, 22. februarja (STA) - Odbojkarice Keme Puconcev so v tekmi 8. kroga modre skupine 1. DOL za ženske premagale Go Volley s 3:1 (22, -15, 22, 22).

Zelena dvorana Puconci, gledalcev 200, sodnika: Merhar in Suljkanović (oba Maribor).
Kema Puconci: Koler, Praprotnik Flisar 6, Vidonja 2, Jerič, Franko 3, Banfi 2, Salaj 12, Donša 7, Frumen 13, Sakovič 12, Kadiš 6.
Go Volley: Vičič , Bavdaž 7, Leban Cičić 2, P.Marušič 2, Grudina 12, Spačal 24, Kolbl 7, Komel 3, Š.Marušič 1, Pahor.

Puconske odbojkarice so za prvo letošnjo zmago v končnici državnega prvenstva proti žilavim Novogoričankam potrebovale dobri dve uri. Pucončanke so začele zadržano in si do prvega tehničnega odmora nabrale tri točke zaostanka (5:8). Tudi nadaljevanje niza je potekalo po željah gostij, a le do izida 10:13, ko so domače strnile vrste, izboljšale igro na mreži in v bloku ter pričele rezultatski preobrat. Ko so si pri izidu 15:14 priigrale prvo vodstvo v nizu, tega do konca niso več izpustile iz rok in ga po zapravljenem servisu Teje Kolbl dobile s 25:22.

Drugi niz se je začel podobno kot uvodni, saj so gostje povedle z 12:8. Ko so domače nakazale, da bi se lahko prebudile in preobrnile potek igre, je pri izidu 11:13 gostujoči trener Vasja Lipicer Samec svoje varovanke več kot uspešno poklical na kratki odmor. V nadaljevanju so Novogoričanke vajeti igre povsem prevzele v svoje roke, povedle za osem točk (11:19) in niz po uspešnem napadu Katarine Špacal dobile s 25:15.

Tretji niz je postregel s še najbolj enakovredno igro. Domačinke so vodile le enkrat in sicer povsem na začetku z 1:0, v vodstvo pa so se nato vrnile šele pri izidu 19:18 in v nadaljevanju z učinkovito igro v napadu povedle s 23:19. Ko je že kazalo, da bodo niz mirno zaključile, so gostje poizkusile še z zadnjim preobratom. Približale so se na 23:22, domačinkam pa je zatem tretji niz z uspešnim napadom vendarle priigrala sprejemalka Sara Sakovič.

Takoj na začetku tretjega niza so domače povedle s 5:1, vodstvo pa obdržale do konca. Ko je pri gostjah začel šepati še sprejem servisa in pravega napada ni bilo, pa je razlika zgolj še rasla iz minute v minuto (21:16). Čeprav so Pucončanke po nekaterih lastnih napakah gostjam dovolile, da so se jim približale na vsega dve točki (21:19), je zatem domača kapetanka in organizatorka igre Ana Praprotnik Flisar vseeno razigrala ekipo za prvo letošnjo zmago puconskih odbojkaric.