ACH Volley - Lunos Maribor 3:0

objavljeno dne: 15.02.2014

Ljubljana, 15. februarja (STA) - Odbojkarji ACH Volleyja so v tekmi 6. kroga modre skupine 1. DOL za moške premagali Lunos Maribor s 3:0 (18, 20, 15).

Dvorana Tivoli, gledalcev 70, sodnika: Atanasov (Kranj), Melavc (Šempeter).
ACH Volley: Flajs, Pokeršnik, Klobučar 7, Pleško 17, Bregant 14, Ropret, Fabjan, Mihalj, Brulec 2, Vidič 10, Koncilja 3.
Lunos Maribor: Šmitran, Vovk 7, Mlakar 6, Javornik, Žitnik 1, Plesec 8, Planinc, Škorc, Mihajlovič 7, Detela 8, Dukarić.

Odbojkarji ACH Volleyja so slavili še petič zapored in ohranjajo 100-odstotni izkupiček, saj še vedno niso izgubili niza. Za uspeh proti Lunosu so potrebovali dobro uro, največ dela z Mariborčani pa so imeli v drugem nizu, ko so dolgo lomili odpor tekmecev. Ljubljančani so bili od tekmecev boljši v vseh elementih odbojkarske igre, v domači vrsti sta izstopala Matija Pleško s 17 točkami in Janko Bregant s 14.

ACH je po nekoliko bolj izenačenem začetku po 8:5 le pobegnil na 13:8. Lunos je znižal na 13:16 in kasneje na 17:20, vendar so si izbranci Luke Slabeta hitro spet priigrali nekoliko višjo točkovno zalogo, ko je bilo 22:17. Gosti so do konca dosegli le še točko, domači pa so za vodstvo s 1:0 izkoristili prvo zaključno žogo.

Bolj izenačen je bil drugi niz, saj so Mariborčani vodili do 11:10, največ za tri točke pri rezultatu 11:8. ACH se je po 16:15 še enkrat znašel v zaostanku, a je nato stvari postavil na svoje mesto. Ko je vodil za štiri (22:18) je bilo jasno, da bo osvojil še drugi niz.

Tretji je bil podoben prvemu, saj je ACH hitro povedel, po 10:6 pa je z delnim izidom 9:3 odločil končnega zmagovalca. Moštvi sta izmenično dosegli po nekaj točk, a zanesljiva zmaga je ostala v Ljubljani.