Luka Koper - Vital 2:3

objavljeno dne: 15.02.2014

Koper, 15. februarja (STA) - Odbojkarice Luke Koper so v tekmi 4. kroga zelene skupine 1. DOL za ženske izgubile proti Vitalu z 2:3 (-19, 21, -19, 21, -12).

Dvorana OŠ Koper, gledalcev 50, sodnika: Markelj (Bled), Kern (Kranj).
Luka Koper: Barič 4, A. Lucas, Jančar, Kušar, Ferlinc 8, D. Lucas 15, Kramolc 10, Lovšin 5, Korošec 3, Pušnik, Kaker 11, Flego.
Vital: Janežič, Pene 19, Vogrič 18, Handanović 12, Crnjac 5, Turk 9, Mijoč 11, Jeršan, Jovič.

Koprčanke so si že zagotovile obstanek v ligi, v zeleni skupini pa so proti Vitalu doživele sploh prvi poraz v štirih krogih zelene skupine. Vitalovke so se maščevale Primorkam za poraz v prvem krogu omenjene skupine, še naprej pa ostajajo na drugem mestu.

Ljubljančanke so hitro nakazale, da si na gostovanju v Kopru želijo zmago. Po vodstvu z 10:5 so visoko prednost zadržale do 19:16, ko je kazalo, da se lahko domače vrnejo v igro, pa so se znova znašle v zaostanku (22:17). Tega niso več zmanjšale in prvi niz izgubile. V drugem nizu so visoko vodile domačinke (11:5), vitalovke pa so jih ujele na 12. točki. Gostje so povedle, zadnjič vodile do 16:15, a so nato vajeti igre prevzele Koprčanke. Brez težav so nanizale nekaj zaporednih točk in izenačile na 1:1.

Ljubljančanke so tretji niz začele odlično, z vodstvom 5:0. Prednost je še naprej naraščala, po 16:10 pa so nekaj točk dosegle tudi Koprčanke. A premalo, da bi lahko ogrozile vodstvo gostij, ki so v zaključku brez težav povedle z 2:1 v nizih. Četrti niz so bolje začele vitalovke, pri 9:8 pa so Primorke vodile. Ne za dolgo, Ljubljančanke so namreč prešle v vodstvo, vodile do 20:19, moštvi sta bili poravnani na 21. točki. Do konca niza so štiri točke dosegle domačinke ter izsilile peti niz.

Tega so bolje začele odbojkarice Luke Koper, gostje so izenačile na sedmi točki, po 8:8 pa so se dve točke dosegle Ljubljančanke. Gostiteljice so se še zadnjič približale pri 10:11, nato pa so gostje brez težav osvojile niz.