Šoštanj Topolšica - Fužinar 2:3

objavljeno dne: 08.02.2014

Šoštanj, 08. februarja (STA) - Odbojkarji Šoštanja Topolšice so v tekmi 3. kroga zelene skupine 1. DOL za moške izgubili proti Fužinarju z 2:3 (-17, 28, -23, 22, -14).

Fužinar, vodilna ekipa zelene skupine, je v tretjem krogu zabeležil še tretjo zmago, za katero pa se je moral pošteno potruditi in odigrati pet nizov. Šoštanj je na drugi strani vknjižil še tretji poraz in ostaja na tretjem mestu omenjene skupine.

Fužinar je v prvem nizu vodil vse od začetka. Po 11:5 se je razlika le še povečevala, po 23:14 pa so tudi domači igralci dosegli nekaj točk, vendar je niz kljub temu brez težav dobila gostujoča ekipa. Po izenačenem začetku drugega niza so Korošci povedli z 8:4, nato pa so Šoštanjčani zaigrali bolje. Sprva so tekmece ujeli, jih prehiteli in jim do konca znova dopustili, da izenačijo (22:22). V napetem zaključku sta imeli obe moštvi priložnost, da osvojita niz, kar je na koncu uspelo domačinom.

Tretji niz so bolje začeli Korošci, ki so vodili z dvema točkama do 16:14, nato še s tremi (18:15), toda domači so jih ujeli. Gosti so znova pobegnili za tri točke (24:21), jih skoraj zapravili, ko je bilo 23:24, vendar so igralci Fužinarja izkoristili prvo zaključno žogo za zmago v nizu in vodstvo z 2:1. V četrtem nizu so gosti dobro začeli niz (8:4), a so domačini nato vajeti igre prevzeli v svoje roke ter izenačili na 2:2.

Enako kot v prejšnjih štirih nizih je bilo izenačeno tudi v odločilnem. Fužinar je vodil s 6:3, Šoštanj se je približal na 8:9, povedel s 13:12, zmago pa so si v zaključku priigrali Korošci.