Luka Koper - Aliansa 3:0

objavljeno dne: 08.02.2014

Koper, 08. februarja (STA) - Odbojkarice Luke Koper so v tekmi 3. kroga zelene skupine 1. DOL za ženske premagale Alianso s 3:0 (13, 20, 22).

Dvorana OŠ Koper, gledalcev 50, sodniki: Novak (Dvor), Dugar (Kanal).
Luka Koper: Barič 9, A. Lucas, Jančar, Kušar, Ferlinc 7, D. Lucas 8, Kramolc 11, Lovšin 2, Korošec 4, Pušnik, Kaker 13, Flego.
Aliansa: Lakovšek 5, Tanasković 1, U. Hren 1, Šega, Napotnik, Udrih 7, Petranovič 2, Žohar 9, Žnidar 8, B. Hren 3, Borse, Pungartnik 2.

Koprske odbojkarice so si že z zmagama v prvih dveh krogih zelene skupine praktično že zagotovile obstanek v ligi, tokrat pa so se pomerile proti drugouvrščeni ekipi omenjene skupine. Gostje iz Šempetra so premagale brez večjih s 3:0, še največ dela so imele v tretjem nizu.

Koprčanke so bolje začele tekmo, uvodno prednost dveh točk (6:4) pa so hitro povišale. Po 16:7 in 20:9 je bilo hitro jasno, da bodo prvi niz dobile. Petindvajseto točko so osvojile po 23 minutah igre. Tudi v drugem nizu večjih težav niso imele. Bolje so ga sicer začele gostje, ki so izenačenje držale do desete točke. Po tem so Primorke osvojile tri točke, prednost nato še nekoliko povišale, do konca niza pa je niso več zapravile.

Igralke Alianse so minimalno prednost v tretjem nizu držale do 8:9, po štirih zaporednih točkah Luke Koper pa so domačinke znova vodile. Savinjčanke so izid poravnale na 12. točki, Primorke pa so si v nadaljevanju priigrale nekoliko višjo prednost (22:16). Gostje se niso dale in se še enkrat približale na dve točki zaostanka (21:23, 22:24), toda zmago so si kljub temu priigrale domače igralke.