Zmaga kadetinj na igrah ALPE JADRAN

objavljeno dne: 28.06.2012

Suverena zmaga kadetinj na igrah Alpe Jadran. V predtekmovalni skupini so Slovenke najprej premagale ekipo iz italijanske pokrajine Veneto in avstrijsko ekipo iz Burgenlanda z rezultatom 3:0.
V prvih dveh tekmah je odlično razigrala ekipo Tina Korošec, predvsem v bloku in napadu je blestela Darja Eržen, na sprejemu sta delo odlično opravili Saša Zdovc in Katja Mihalinec. Najbolj neopazna, a najbolj koristna igralka je bila na prvih dveh tekmah srednja blokerka Ana Bernardi. V polfinalu so se kadetinje pomerile z avstrijsko ekipo Steirmark. O tekmi ni treba zgubljati besed, saj so bile slovenske reprezentantke zelo suverene in zmagale z izidom 3:0 (-14, -10, -12). V velikem finalu so se Slovenke pomerile s starimi rivalkami, reprezentanco Hrvaške. V izenačenem prvem nizu ni manjkalo lepih potez na obeh straneh. Na koncu pa je jeziček na tehtnici bil odličen servis in blok mladih Slovenk, ki so prvi niz dobile z izidom 25:22. V drugem nizu so varovanke trenerja Časarja in Pajančičeve že od začetka stopile na plin, nizale so servis za servisom, blok za blokom in na koncu ponižale Hrvatice z rezultatom 25:9. V zadnjem nizu so Hrvatice nudile boljši odpor, vendar so na koncu Slovenke z zdaj že prepoznavnim dobrim blokom in obrambo, niz varno pripeljale do konca z rezultatom 25:20. V polfinalu in finalu sta na sprejemu in v obrambi blesteli Anita Sobočan in Tjaša Berginc. Podajalka Eva Mori se je odlično ujela s srednjima blokerkama Katja Mihevc in Elo Pintar. Nika Markovič in Lana Ščuka sta v napadu bombardirali Hrvatice z vseh strani. Naslednja akcija reprezentance je nastop na Pula Global Challenge v Puli od 15. do 20. Julija.