Sloving Vital - Nova KBM Branik 1:3 (22, -14, -15, -20)

objavljeno dne: 01.04.2009

Ljubljana, 01. aprila (STA) - Odbojkarice Nove KBM Branika so v prvi polfinalni tekmi 1. DOl Radenska Naturelle v gosteh premagale Sloving Vital s 3:1 (-22, 14, 16, 20). Druga tekma bo v soboto, 4. aprila, v Mariboru.
Biotehniški center Ljubljana, gledalcev 200, sodnika: Hrovat (Begunje), Stegnar (Novo mesto)
Sloving Vital: Kristan 8, Lenarčič 2, Kavčič 6, Otrin 2, Urbančič, Dimec 5, Knap, Ropret 1, Pungartnik 3, Strel Kosmač 11, Kotnik 6
Nova KBM Branik: Stojković 7, Pethö 16, Knuplež, Medved, Guštin 14, Borovinšek 14, Vardič 6, Kočar 2, Ajnihar, Valenčič 1.
Ljubljančanke so odločno začele obračun in povedle s 4:0, tako da je bil trener Mariborčank Bruno Najdič hitro prisiljen vzeti minuto odmora. Napotki niso predramili njegovih varovank, na prvi tehnični odmor so Vitalovke odšle s štirimi točkami prednosti (8:3), nekaj trenutkov kasneje pa se je na semaforju svetil izid 10:4. Štajerke so v nadaljevanju znižale na 10:13, po odličnem napadu Anite Pethö pa so se Mariborčanke približale na točko zaostanka (20:21). Domačinke so povedle z 22:20, v napeti končnici pa prvi niz zaključile s 25:22.
V nadaljevanju tekme so bile favorizirane Mariborčanke absolutne gospodarice ljubljanskega parketa. V drugem nizu so se Ljubljančanke enakovredno kosale do izida 13:16, nato pa so zagospodarile štajerske odbojkarice in gostiteljicam dovolile, da so do konca niza osvojile le točko. Podoben scenarij je imel tretji niz: do izida 8:10 je bila igra izenačena, nato pa je ljubljanska igra razpadla in mariborska zasedba je slavila s 25:15. V četrtem nizu so Mariborčanke potrdile svojo kakovost, z rutinsko predstavo so tekmo zaključile s 25:20 in tako dosegle prvo polfinalno zmago. Uvrstitev v finale morajo potrditi na sobotni drugi tekmi v Mariboru, če jim spodleti, pa imajo še eno priložnost v nedeljo.